Bellen? Van ma t/m do tussen 9 en 15 uur: 070 3499790
Voor (pers)contact: zie onder contact 👈🏾
Een boeiende en propvolle uitzending was het op 25 februari bij Pakhuis de Zwijger over verrekening van inkomsten. Onderzoekers hebben duidelijk gemaakt hoe nijpend de problemen zijn. Het gaat om ongeveer 60 procent van 220.000 mensen die werken en een uitkering hebben. Meer dan de helft ervaart financiële problemen en ruim 90 procent is onzeker, voelt stress en spanning door de ingewikkelde regelgeving. UWV, gemeente en Divosa erkenden de problemen en willen samen naar oplossingen zoeken. Tegelijkertijd schetste Amma Asante met onderzoeker Suzanne de Visser dat het roer om moet in Nederland. Wet- en regelgeving zijn niet te begrijpen. De regels staan centraal in plaats van de inkomenszekerheid. Er waren vele kijkers via livecast en zoom aanwezig.
Uitzending 25 februari 2021 'Verrekening van inkomsten' terugkijken kan 👇🏾
Kan de Participatiewet worden aangepast of moet er een nieuwe wet komen?
Mensen met een arbeidsbeperking die naast een uitkering deels aan het werk gaan krijgen te maken met inkomensonzekerheid en financiële problemen. Dat blijkt uit een onderzoek in opdracht van uitvoeringsorganisatie UWV. De LCR is initiatiefnemer van dit onderzoek van Optimalistic, Muzus en Stimulansz.
Lees het berichtWerkgevers staan te springen om personeel. Voor mensen die moeilijker aan het werk komen, moet dat goed nieuws zijn. Maar komen ze ook aan de slag? Dan gaat het om mensen met een beperking, 50-plussers en mensen met een migratieachtergrond.
Lees het berichtDe loonkostensubsidie roept nog tal van vragen op. Er leven ook onduidelijkheden voor werknemers. Dat is de reden dat de LCR een cliëntentoets heeft uitgevoerd. In de uitgebreide toets komen tal van kwesties aan bod.
Lees het berichtWij plaatsen regelmatig berichten op onze website. Die delen we graag! Wil je op de hoogte blijven van wat er speelt binnen de LCR en de onderwerpen waarmee wij ons bezighouden? Schrijf je dan in voor onze nieuwsdienst.