De LCR heeft verschillende vacatures, kijk snel bij actuele berichten
Voor (pers)contact: zie onder contact 👈🏾
Het armoede- en schuldenprobleem vraagt om een brede oplossing van de samenleving en kan niet alleen bij gemeenten worden neergelegd. De beslagvrije voet moet worden gerespecteerd, nu de vereenvoudiging minstens twee jaar is uitgesteld.
Gegevensuitwisseling moet beter om schulden vroeg te kunnen signaleren. En er is een beter overzicht van vorderingen bij het Rijk noodzakelijk. Tenslotte is er naast een verkenning naar werk en armoede onder verschillende groepen in Nederland door de SER ook een advies over concrete korte- en langetermijnoplossingen gewenst. En er moet extra aandacht komen voor kinderarmoede. Dit staat in de brief die de Landelijke Cliëntenraad samen met de partners in het programma Schouders eronder - Divosa, NVVK, Sociaal Werk Nederland en de VNG - aan de Tweede Kamer heeft gestuurd.
Aanpak van kinderarmoede is een van de speerpunten van het huidige kabinet. Met ongeveer 220.000 kinderen in armoede is dat ook hard nodig. Alleen, ik vraag me dan af wat de aanpak is. Die kan onmogelijk alleen op kinderen zijn gericht.
Lees het berichtRuim 1 miljoen mensen hebben een laag inkomen door een uitkering of uit loon. De koopkracht van iedereen gaat erop achteruit. Voor deze groep mensen is dat extra nijpend. Zij hebben geen reserves en moeten meteen kiezen tussen eten of verwarming.
Lees het berichtIedereen die zich een beetje onder de mensheid beweegt, ziet dat er in Nederland iets goed mis is: het gaat ons economisch voor de wind, maar tegelijkertijd zien we ook de toegenomen armoede.
Lees het berichtWij plaatsen regelmatig berichten op onze website. Die delen we graag! Wil je op de hoogte blijven van wat er speelt binnen de LCR en de onderwerpen waarmee wij ons bezighouden? Schrijf je dan in voor onze nieuwsdienst.