De LCR heeft verschillende vacatures, kijk snel bij actuele berichten
Voor (pers)contact: zie onder contact 👈🏾
In de Participatiewet geldt voor jongeren tot 27 jaar een zoektermijn van 4 weken voordat zij een uitkering krijgen. Dat levert vaak grote problemen op. Jongeren hebben geen geld om hun huur of boodschappen te betalen. In deze uitzending praten we met jongeren over wat dit voor hen betekent. Aan tafel ook enkele gemeenten die naar oplossingen zoeken.
Uitzending LCR & Pakhuis de Zwijger De schade van 4 weken zoeken
Een minister die graag ziet dat de Participatiewet zo snel mogelijk wordt aangepakt. Ze wijst op de noodzaak om naar elkaar om te zien. Die voorbeelden waren er te over bij de nominaties van de Ab Harrewijnprijs. De uiteindelijke winnaar, Michelle van Tongerloo, is genoemd als de persoon die exact uitdraagt wat Ab Harrewijn altijd heeft bedoeld.
Lees het berichtWij staan als LCR voor mensen die voor hun inkomen afhankelijk zijn van de overheid. Over wie hebben we het dan? Dat is een grote diverse groep die in totaal meer dan 7,8 miljoen uitkeringen ontvangt. We zouden dus kunnen stellen dat we een solidair land zijn.
Lees het berichtHoe bijzondere bijstand en andere minimaregelingen in Nederland precies worden uitgevoerd, is lastig te zeggen. Het aanvragen is onduidelijk is, daarna is het een loterij of de uitkomst positief uitvalt. De voorwaarden voor bijzondere bijstand en minimaregelingen helder opstellen én naleven, is nu belangrijker dan ooit.
Lees het berichtWij plaatsen regelmatig berichten op onze website. Die delen we graag! Wil je op de hoogte blijven van wat er speelt binnen de LCR en de onderwerpen waarmee wij ons bezighouden? Schrijf je dan in voor onze nieuwsdienst.