Inzet gevraagd van cliëntenraden: bevraag gemeente over Beschut werk


Beschutwerk-shutterstock_1224651463Wel budget, weinig werkplekken. De LCR constateerde het al in een rapport Thermometer Beschut werk, waarin de cijfers over het aantal Beschut werkplekken die er zouden moeten zijn, werden vergeleken met de werkplekken die gemeenten écht hebben gerealiseerd. Staatssecretaris Van Ark liet de Tweede Kamer weten dat het aantal Beschut werkplekken misschien omlaag kan omdat er minder behoefte aan zou zijn. De LCR, Ieder(in), Mobility en MIND bestrijden dit. Ze roepen advies- en cliëntenraden op om in hun gemeente kritische vragen te stellen over Beschut werk.


Cijfers

Het doel was om eind 2018 4600 mensen een Beschut werkplek te bieden. Feit is dat er slechts 2500 personen een Beschut werkplek hebben. Maar liefst 1200 mensen mét een indicatie Beschut werk wachten nog op een plek.

De rekensom is simpel: 2100 minder plaatsen zijn gerealiseerd dan de bedoeling was. Daarmee is slechts 54% van de doelstelling gehaald.


Wat kunt u doen?

U kunt de gemeente kritisch vragen stellen. Daarvoor zijn hieronder enkele voorbeelden opgenomen. U kunt uiteraard zelf een selectie van de vragen maken of vragen toevoegen of schrappen. Mogelijk heeft u al vragen gesteld.

1. Hoeveel plekken Beschut werk moet onze gemeente realiseren volgens de taakstelling?

2. Hoeveel plekken zijn er inmiddels gerealiseerd?

3. Hoeveel mensen in onze gemeente hebben een indicatie Beschut werk?

4. Hoeveel mensen die wel een indicatie hebben wachten nu op een werkplek?

5. Hoeveel geld heeft onze gemeente gekregen voor de begeleiding van Beschut werk?

6. Hoeveel is er daadwerkelijk geïnvesteerd in Beschut werk?

7. Komt dit overeen met €8.500,- begeleidingsgeld maal beoogd aantal Beschut werkplekken gemeente?

8. Hoe wordt het beschikbare bedrag voor begeleiding besteed?

9. Hoe zijn de begroting en verantwoording geregeld van het geoormerkte geld?

10. Hoe komt het dat er minder, evenveel of meer plekken zijn ingevuld dan de taakstelling?

11. Is er een plan voor 2019 om de Beschut werkbanen te realiseren?

12. Heeft de gemeente voldoende menskracht en expertise om dit begeleiden?

13. Hoe is de privacy geregeld van mensen die een UWV-indicatie hebben?


Deze informatie is ook te downloaden.

Klik hier voor: Stel vragen over beschut werk van de LCR, Ieder(in), Mobility en Mind juni 2019
Twitter share button Facebook share button LinkedIn share button

Laatst gewijzigd op 19 juni 2019 09:09:53


Vraag en antwoord