volgt ontwikkelingen in de sociale zekerheid nauwlettend
Nieuwe Infokaart aandachtspunten voor cliëntenparticipatie

De LCR heeft een nieuwe Infokaart aandachtspunten voor de cliëntenparticipatie uitgegeven. De kaart is een handig instrument bij het opzetten of evalueren van cliëntenparticipatie. Ook voor de werkpleinen is dit praktische informatie.


Betrekken

Cliënten moeten worden betrokken bij de uitvoering van de wetten op het terrein van de sociale zekerheid die worden uitgevoerd door het UWV en de SVB. Dat is vastgelegd in de Wet SUWI. Ook de cliëntenparticipatie op het werkplein wordt in deze wet geregeld. In de wetten die de gemeente uitvoert, zoals de Wet Werk en Bijstand, Wet Investeren Jongeren en de Wet Sociale Werkvoorziening, is cliëntenparticipatie afzonderlijke geregeld.


Verschillende vormen

Cliëntenparticipatie kan verschillende vormen hebben: cliëntenraad, –platform, –panel of –vertegenwoordiging. Om cliëntenparticipatie goed op te zetten of te beoordelen is het belangrijk om een aantal punten langs te lopen.

Het gaat dan om onder meer takenpakket, meepraten over wezenlijke zaken, frequentie waarin cliëntenparticipatie wordt ingeschakeld of zichzelf inschakelt, invloed, rendement en draagvlak.


De infokaart downloaden? Dat kan hier. Naar de site van Goede Raad op het werkplein? Klik hier.

(29 juni 2010)